Začíná týden plný hokeje! Už v pondělí přijede na ČEZ stadion Třebíč

31. 1. 2021 od Filip Ardon / Foto: Roman Mareš
Rytíři před sebou mají týden, který bude doslova nabitý zápasy! Už v pondělí přijede na kladenský led Třebíč a ve zbytku týdne pak Kladeňáci odehrají ještě další tři utkání. Duel s Horáckou Slavií začne v tradičních 18 hodin.

Kladno má před sebou pořádnou fušku! V sobotu hrálo těžký duel na ledě Jihlavy, kde prohrálo 3:4 po samostatných nájezdech, a v nadcházejícím týdnu má před sebou čtyři další utkání. Celkem tedy Kladeňáci odehrají v devíti dnech pět zápasů! V pondělí přijede na Kladno rozjetá Třebíč, ve středu se Rytíři představí před televizními obrazovkami ve Vrchlabí, v sobotu přivítají Frýdek-Místek a v neděli odcestují na sever Čech do Ústí nad Labem! Modrobílí se tak opět budou chtít posunout vzhůru tabulkou, ve které po poslední porážce klesli na pátou pozici.

A Rytíři v posledních dnech rozhodně nezahálí! Před uzávěrkou přestupů byli na trhu hodně aktivní a vyztužili svoji sestavu na všech postech. Do obrany přišli Jakub Suchánek a Luc Snuggerud a do útoku přivedlo Kladno posilu last minute. Až v neděli, v den uzávěrky přestupů, ohlásili Kladeňáci příchod talentovaného forvarda Ondřeje Machaly! Pardubický útočník má k Rytířům vyřízené střídavé starty z extraligového Dynama a v závěru sezony by měl pomoci zvýšit konkurenci v kladenském útoku. Z Pardubic pak má do Kladna vyřízené střídavé starty také juniorský gólman Vojtěch Nečas, který by měl být připraven pro případ, že by vypadl někdo z brankářské dvojice Andrej Košarišťan – Adam Brízgala.

Z týmu HC Dynamo Pardubice přichází na střídavé starty 🏒 útočník Ondřej Machala. Spolu s ním byl doplněn na kladenskou...
Zveřejnil(a) Rytíři Kladno dne Neděle 31. ledna 2021

Třebíč nabrala výbornou formu a stoupá tabulkou

Horácká Slavia nabrala parádní formu a je velikým překvapením posledních kol. Třebíč totiž vyhrála už osmkrát v řadě a v tabulce Chance ligy vystoupala až na třetí příčku! Horáci, kteří vyhrávali zpočátku své vítězné série těsnými rozdíly, se navíc rozjeli i střelecky a v posledních třech zápasech zvítězili přesvědčivě. Kolín smetli 5:0, Šumperk 8:2 a naposledy přehráli i Vrchlabí, které je v čele tabulky! Proti němu zapsali Třebíčští výhru 5:2. Horácká Slavia tak momentálně ztrácí pouhý jeden bod jak na první Vrchlabí, tak na druhou Jihlavu!

Základem třebíčského úspěchu je výborná defenzivní hra. Horáci totiž vstřelili až devátý nejvyšší počet branek ze všech týmů ligy, inkasovali ale druhý nejnižší počet gólů ze všech! Na tom má obrovský podíl brankář Pavel Jekel (92,28 %), který je v týmu jasnou jedničkou. V útoku pak předvádí výborné výkony Ladislav Bittner (19+11), který je momentálně nejlepším střelcem soutěže, i Martin Šťovíček (12+12) a Matěj Psota (7+17). I přes dobré umístění v tabulce však Třebíč nemá příliš úspěšné speciální týmy. Přesilovku má až jedenáctou nejlepší v lize a oslabení dokonce až dvanácté. Důležitým faktorem však je, že Horáci se příliš nenechávají vylučovat. Dvouminutových trestů inkasovali druhý nejnižší počet ze všech týmů.

Na první vzájemný zápas mezi Kladnem a Třebíčí by Rytíři asi nejraději zapomněli. Na ledě soupeře tehdy Kladeňáci vedli po první třetině o dvě branky a šli si za vítězstvím, ve zbytku utkání ale ještě třikrát inkasovali a prosadit se sami už nedokázali. Výsledkem byla hořká porážka 2:3.

Utkání 26. kola Chance ligy Rytíři Kladno - SK Horácká Slavia Třebíč se odehraje na ČEZ stadionu v pondělí 1. února od 18:00. Zápas můžete sledovat živě na HokejkaTV.

STATISTIKY

Rytíři Kladno
SK Horácká Slavia Třebíč

Bilance