Zrušeno

Rytíři vyzvou v Mělníku Slavii. Připravený je živý přenos i vstupenky ke koupi na místě

29. 8. 2022 od Redakce / Foto: Roman Mareš
Kladno má před sebou ještě čtyři přípravné duely před startem extraligové sezony a pokračuje v putování po nedalekých zimních stadionech. Už v úterý se Rytíři představí v Mělníku, kde vyzvou prvoligovou Slavii Praha. Na místě bude k dostání ještě 150 vstupenek pro ty, kteří nestihli online prodej, a připraven bude také živý přenos s komentářem.

Rytíři se utkají se Slavií v tomto týdnu hned dvakrát – v úterý v Mělníku a ve čtvrtek v pražském Edenu. Zatímco loni oblékalo sešívaný dres hned několik hráčů s kladenskou minulostí, letos zůstává jediným z nich Tomáš Knotek, loni sedmý nejproduktivnější hráč Chance ligy. To obránce Václav Veber se vrátil do mateřského Kladna, Matyáš Zelingr vyslyšel francouzskou výzvu, Petr Kafka ukončil profesionální kariéru a bude nastupovat za Příbram, Daniel Kružík je na zkoušku v Karlových Varech a Patrik Machač podepsal smlouvu s Prostějovem. Za Slavii loni naskočil do 11 utkání také Albert Michnáč, který u Rytířů uspěl na zkoušce a odehraje za ně nadcházející ročník.

Právě Michnáčovo setrvání v Kladně je asi největší novinkou v týmu Rytířů. „Zkoušku už jsem udělal, smlouva je hotová. Proběhla teda asi dobře,“ prozradil mladý útočník po předchozím přípravném zápase. Další pozitivní zprávou pro kladenské fanoušky je návrat obránce Jiřího Ticháčka, který se k mužstvu připojil po mistrovství světa do dvaceti let. V Mělníku už by se mohl představit také lotyšský obránce Oskars Cibulskis, který se již připojil ke svým spoluhráčům.

Co se týče přípravných zápasů před sezonou, Rytíři si drží vyrovnanou bilanci tří vítězství a tří proher. Naposledy v Rakovníku nestačili na Karlovy Vary, kterým podlehli 2:5. Obě kladenské branky padly v přesilových hrách a postarali se o ně Adam Kubík a Martin Procházka.

To Slavia zatím v předsezonní fázi zvítězila ze čtyř pokusů pouze dvakrát. Extraligovou Mladou Boleslav porazila 3:2 a nad Litoměřicemi vyhrála 4:2. Se Spartou ale sešívaní padli 2:3. s Kolínem 1:5 a 2:3 a naposledy nestačili v odvetě ani na Litoměřice, kterým podlehli 1:3. Pod jediný gól Pražanů se podepsal Pavel Mrňa, který mužstvo před sezonou posílil z Vrchlabí.

Přátelské utkání Rytíři Kladno − HC Slavia Praha se na zimním stadionu v Mělníku odehraje v úterý 30. srpna od 17:30. Pokud se nechystáte podpořit Rytíře přímo v hledišti, můžete sledovat přenos na klubovém YouTube kanálu (ZDE).