Ohlasy

Veber si zahrál proti svému otci: Musel jsem se soustředit, abych se nekoukal na střídačku Slavie

31. 8. 2022 od Redakce / Foto: Roman Mareš
Obránce Václav Veber se vrátil do mateřského Kladna po třech sezonách, které strávil v pražské Slavii. Motivaci ukázat se proti svému bývalému týmu ještě zvýšil fakt, že sešívané momentálně vede jako hlavní trenér jeho otec Jiří. Mistr světa a čtyřnásobný vítěz extraligy. „Porážka mě mrzí hodně, protože jsem prohrál s kluky, se kterými jsem hrál, a ještě navíc proti tátovi, který je na střídačce,“ litoval po utkání v Mělníku třiadvacetiletý bek.

Slavii jsme podlehli 3:4. Co rozhodlo?

Trochu jsme se ukolébali. Prvních šest střídání jsme byli na kotouči a jasně lepší, potom nás to ale trošku uspalo. Slavia to takhle umí hrát, vyrovnalo se to a my dělali zbytečné chyby. Dokonce jsme jim na dva góly nahráli. Pak už je to těžké.

Z čeho vyplynuly zmiňované přihrávky na góly soupeřů? Špatná komunikace?

První gól jsem úplně neviděl. Ten třetí pak byl ze zmatku před bránou. Dobruslující útočník se skvěle vrátil, ale pak to chtěl odpálit, dal mu to na hokejku a gól. To se stane. Jestli tam hrála roli komunikace… Tam byl takový zmatek, že nikdo nevěděl co a jak.

Ty jsi za Slavii loni hrál, takže ji velmi dobře znáš. Hrála podobný herní styl jako minulou sezonu?

Jelikož nezměnili trenéra, tak herní styl bude asi stejný. Jen obměnili pár hráčů. Podle mě se drží stejné filozofie jako loni.

Pořád jsi tedy z týmu znal hodně hráčů?

Při zápase se nedá myslet na to, jestli je znám, nebo neznám. Pokecali jsme předtím, teď ještě třeba prohodíme pár slov po zápase. V zápase jsou to ale soupeři, ne kamarádi.

„Ve čtvrtek to bude rychlejší a taky víc agresivní.“

Na střídačce soupeře stál taky tvůj táta, který je hlavním koučem Slavie. Jaké to bylo hrát proti němu?

Přemýšlel jsem nad tím a asi to bylo úplně poprvé v mém životě. Měl jsem z toho trochu větší obavy, než jsem musel mít. Bylo to v pohodě. Jen jsem se musel soustředit na to, abych se na jejich střídačku nekoukal.

Vyslechneš si od táty nějaký komentář k zápasu?

Jo, to určitě. Budeme telefonovat jako po každém zápase, takže určitě budeme probírat co a jak.

Ve čtvrtek nás čeká odveta na ledě Slavie. Jaký zápas očekáváš?

Bude to asi rychlejší a od začátku možná trochu opatrnější, i když to v přátelských zápasech není úplně zapotřebí. Myslím, že to bude taky víc agresivní.

„Neříkám, že to bude procházka parkem, ale loni jsem si vyzkoušel, že extraligu můžu hrát.“

Ty ses domů do Kladna vrátil po třech sezonách právě na Slavii. Jak se tvůj návrat upekl?

Nějaké náznaky byly už loni, když jsem byl na čtyři zápasy povolaný do Kladna. Potom se o tom jednalo a nakonec mi volal Jarda, že by mě chtěli. Pak už to bylo rychlé, během pár dní jsme se domluvili. Jsem rád, že jsem zpátky.

Jak se těšíš na extraligu?

Vyzkoušel jsem si ji loni. Neříkám, že to bude procházka parkem, ale loni jsem si vyzkoušel, že to můžu hrát. Teď v tom chci jen pokračovat a vybojovat si místo v sestavě.

V přípravě zatím nastupuješ pravidelně v obraně s Martinem Keharem. Jak si na ledě vyhovíte?

S Kehym se známe už několik let a sedlo si to úplně skvěle. Hrajeme jednoduše a pak je to pro nás vzadu lehčí. Neděláme si to komplikované.

Šňůru domácích zápasů na cizích stadionech jsme zakončili v Mělníku. Hrál jsi tu už někdy v minulosti?

Možná někdy v mládeži, ale už si to opravdu nepamatuju. Věděl jsem, do čeho jdeme, protože jsme tu trénovali první týden přípravy.

„Už jsme s kluky viděli pár koutků stadionu a vypadá to moc krásně.“

Jak sis užil atmosféru? Lidí přišlo opravdu hodně.

Atmosféra byla skvělá. Škoda, že to nevyšlo tak, jak bychom si představovali.

Jak mrzí porážka, když jde v uvozovkách jen o přípravu?

Mě to mrzí hodně, protože jsem prohrál s kluky, se kterými jsem hrál, a ještě navíc proti tátovi, který je na střídačce. Všechny nás to mrzí, protože soutěž začíná už za chvíli a potřebovali bychom, aby se tam objevovaly věci, které trénujeme. Objevují se tam, ale chtělo by to ještě víc.

Blíží se taky návrat na ČEZ stadion. Těšíš se?

Hrozně se těším. Už jsme s kluky viděli pár koutků stadionu a vypadá to moc krásně. Těšíme se, až tam 16. září budeme moct přivítat Pardubice a naše fanoušky.