5:3
1:4

Rytíři podlehli Spartě, na vstupném se pro ukrajinské rodiny vybralo přes dva miliony

8. 3. 2022 od Redakce / Foto: Roman Mareš
Kladno se rozloučilo se základní částí porážkou 1:4 proti Spartě. Rytíři od úvodní třetiny ztráceli a až v závěrečném dějství dokázali snížit brankou Antonína Melky. V tomto zápase šlo ale především o podporu dobré věci. Do O2 areny přišlo 14 512 diváků a na vstupném se vybralo přes dva miliony korun. Ty nyní pomůžou ukrajinským rodinám zasaženým válkou.
2021/2022, Tipsport extraliga, 60. kolo,  úterý 8.3.2022, Praha, O2 arena
Sparta
1:4
0:2, 0:1, 1:1

Branky a nahrávky: 54. Melka (Indrák)14. Vitouch (Tomášek, Chlapík), 18. Chlapík (Tomášek, Horák), 40. Němeček (Doležal, Chlapík), 59. Tomášek (Vitouch). Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Nejlepší hráči zápasu: Jaroslav Janus – Filip Chlapík.

diváci14512
Kladno: Bow (21. Janus) – Arzamascev, Kehar, Wood, Ticháček, Baránek, Suchánek – Hlava, Plekanec, Kubík – Pytlík, Zikmund, Melka – Jágr, Indrák, Beran – Donaghey, Kuťák, Babka.
Sparta: Machovský (21. Hudáček) – Pavelka, Dvořák, Němeček, Jandus, Mikliš, Jurčina – Buchtele, Horák, Šmerha – Chlapík, Vitouch, Tomášek – Forman, Prymula, Doležal – Strnad, Stoljarov, Dvořáček.

Po dojemném ceremoniálu a hymnách Česka a Ukrajiny se dostal ke slovu taky hokej. Úvodní minuty zápasu patřily Spartě, která nakonec taky jako první odskočila do vedení, i když Bow dělal, co mohl. Zneškodnil únik Chlapíka a poradil si i s dorážkou Tomáška, jenže David Vitouch už podruhé dorážel do odkryté sítě – 0:1. Rytíři si poté mohli pomoci přesilovkou, ale nebyli úspěšní. Indrák z mezikruží trefil jen tyč a po chvíli neskončila v bráně ani Beranova dorážka. Podruhé tak udeřili po vypršení trestu Pražané. Filip Chlapík dostal puk po hezké souhře mezi kruhy a vypálil přesně – 0:2.

Do druhé části zápasu už Landon Bow nenastoupil a kladenskou branku šel hájit Jaroslav Janus. Ke změně sáhli také Pražané. Machovského vystřídal Hudáček. Hned několika nebezpečným nájezdům musel čelit domácí brankář během přesilovky Rytířů, ale poradil si. Kladno nicméně početní výhodu nesehrálo vůbec dobře a nebylo nebezpečné. Až při vyrovnaném počtu hráčů na ledové ploše dostal na pravém kruhu nabito Kubík, jenže tentokrát se ze své královské disciplíny neprosadil. V poslední minutě třetiny tak udeřila Sparta. David Němeček dostal nabito na modré čáře a Janus měl úplně zakrytý výhled – 0:3.

Ve třetí třetině už se Rytíři zvedli a vše odstartovala Plekancem nastřelená horní tyč. Forman pak v přečíslení netrefil odkrytý kout brány a Kladno si postupně vytvořilo tlak. Jágrovy pobídky ještě ke gólu nevedly, pak se ale hezky uvolnil Indrák a Antonín Melka neměl problém jeho přihrávku poslat za Hudáčkova záda – 1:3. Rytíři poté odvolali brankáře, zdramatizovat závěr už ale nedokázali. Naopak David Tomášek trefil prázdnou klec – 1:4.