pondělí 29.4.2024
Zrušeno

Sedm zápasů před koncem základní části míří Rytíři do Olomouce

21. 2. 2022 od Redakce / Foto: Roman Mareš
Základní část extraligy se blíží ke konci, pořád ale zbývá rozřešit spoustu otázek. Rytíři se zatím drží na předposledním místě, které znamená boj v baráži, rádi by se ale posunuli ještě výš. O další body zabojují na ledě Olomouce, kde se představí v úterý od 18 hodin.

Závěr dlouhodobé části se blíží, proto je vhodné si připomenout aktuální situaci v tabulce. Kladno je po zlepšených výkonech stále na čtrnáctém místě a před posledním Zlínem má náskok dvanácti bodů. K dobru má navíc ještě o jedno utkání více. Rytíři mohli pomalu pomýšlet na posun tabulkou směrem vzhůru, zavařili si ale poslední porážkou. Právě ve Zlíně ztratili slibně rozehraný zápas dvěma vyloučeními v závěru a padli 2:3. Třináctý Litvínov se navíc naposledy radoval, a tak na něj v současnosti Kladeňáci ztrácí pět bodů.

Proti Beranům přidal už svůj třináctý gól za Kladno (a sedmnáctý celkově) útočník Ladislav Zikmund (13+4). Ten stihl za Rytíře po svém příchodu z pražské Sparty odehrát 26 zápasů a drží si skvělý průměr jednoho gólu na dvě utkání! Při přepočtu na čas strávený na ledě je na tom pak Zikmund z pravidelně hrajících hráčů Kladna nejlépe. Za 60 odehraných minut vstřelí v průměru 1,59 gólu. Druhý Adam Kubík (19+9) je pak na hodnotě 1,34. Zajímavostí je, že, že na nejvyšší číslo dosahuje mladý David Routa (1+0). Ten sice vstřelil jen jedinou branku, stačilo mu na to ale jen 36 minut a 46 sekund na ledě. To dává 1,63 gólu za hodinu hry.

Kladeňáci v této sezoně dokázali porazit Olomouc zatím jen jednou. Při prvním setkání Rytíři v Chomutově otočili nepříznivý vývoj, o náskok ale přišli a v závěru se nechali hloupě vyloučit do tří. Kohouti udeřili a Kladno padlo 2:3. O gól to pak bylo i na ledě soupeře. Rytíři celý zápas dotahovali, ve 45. minutě se soupeři přiblížili na nejmenší možný rozdíl, ale už nevyrovnali. Prohráli 3:4. Radovali se tak až naposledy. Landon Bow olomoucké střelce vynuloval a Kladno zvítězilo 2:0. Nastartovalo tak svoji bodovou šňůru.

Hanáci každopádně neprožívají nejvydařenější období. Z posledních třinácti zápasů totiž vyhráli jen tři! A tato série započala právě porážkou s Kladnem. Od té doby Hanáci porazili jen Mladou Boleslav 3:2, Litvínov 4:1 a Liberec 3:2 po prodloužení. Naposledy si navíc připsali nepříjemné zaváhání. Ve Zlíně kohouti vedli už od první minuty, zápas ale nakonec dospěl až do nájezdů, ve kterých se radovali Berani. Olomouc padla 2:3 a i kvůli této porážce je v tabulce až na dvanáctém místě. Před Litvínovem mají Hanáci k dobru tři body a před Kladnem bodů osm.

Olomouc má v této sezoně výborné přesilové hry. Konkrétně je v tomto ohledu s úspěšností 23,75 % dokonce druhá nejlepší v soutěži! Naopak se ale Hanákům nedaří oslabení. Těch ubrání jen 75,32 %, což je druhé nejhorší číslo v extralize. Hlavním tahounem mužstva je podle očekávání útočník David Krejčí (17+21), který se po návratu z olympiády opět připojil k týmu. Po jeho boku si vede skvěle Jan Káňa (14+24) a velmi dobrá čísla má také obránce Jiří Ondrušek (8+19). Většinu zápasů v této sezoně odchytal brankář Jan Lukáš (89,69 %), lepší čísla má ale Branislav Konrád (91,95 %), který si z Pekingu přivezl bronzovou medaili.

Utkání 55. kola Tipsport extraligy HC Olomouc – Rytíři Kladno se odehraje na olomouckém zimním stadionu v úterý 22. února od 18:00. Zápas můžete sledovat živě na Hokejka TV.